Sporto vilčių žaidynėse – ir fechtuotojų kovos

Praėjusį šeštadienį, spalio 10 d. Vilniuje įvyko Lietuvos sporto vilčių žaidynių fechtavimo varžybos. Jų metu į kovos takelius stojo 35 jaunieji špagininkai asmeninėse varžybose, o komandinėse susitiko 10 ekipų, atstovavusių 3 miestus – Vilnių, Kauną ir Klaipėdą.

Merginų asmeninėse varžybose auksu pasipuošė Eglė Švedaitė, finale 15:12 įveikusi Oliviją Mašalo, o du bronzos medaliai teko Viktorijai Marčiulionytei bei Erikai Mackoit. Vaikinų tarpe pirmąją vietą iškovojo Matas Bartaška, paskutiniame susitikime rezultatu 15:13 nurungęs Povilą Markevičių, o šalia jų ant medalininkų pakylos užlipo Rokas Jukna ir Arnas Šalokas, laimėję trečiąsias vietas.

Komandinėse varžybose vyko ne mažiau įnirtingos kovos. Merginų tarpe nugalėtojomis tapo Vilniaus miesto sporto centro I-oji komanda (Gabija Daraškevičiūtė, Marija Filipovaitė, Olivija Mašalo ir Eglė Švedaitė) 45:30 įveikusi Kauno Gajos I-ąją ekipą (Martirija Fominaitė, Viktorija Marčiulionytė, Karolina Štreimikytė). Bronzos medalius pelnė Vilniaus miesto sporto centro II-oji komanda (Aleksandra Mackoit, Erika Mackoit, Ivona Stavickaja, Monika Žulytė), kovoje dėl trečiosios vietos 45:28 nugalėjusi Klaipėdos fechtavimo klubo komandą (Ana Aleksejeva, Andžela El Refaj, Greta Kabanovaitė, Darja Melechova). Vaikinų varžybų rezultatai buvo labai panašūs, kaip ir merginų – finale taip pat nugalėjo Vilniaus miesto sporto centro I-oji komanda (Lukas Dovydėnas, Gytis Gudlevičius, Leonardas Kalininas, Vladislav Sosnovskij), 45:42 įveikusi Kauno Gajos I-ąją ekipą (Matas Bartaška, Rokas Jukna, Arnas Šalokas). Kovoje dėl trečios vietos susitiko Kauno Gajos II-oji (Dominykas Bartaška, Marius Dvariškis, Domantas Ivanauskas) ir Vilniaus miesto sporto centro II-oji (Vitas Brazauskas, Povilas Markevičius, Vilius Racevičius, Tomaš Stankevič) komandos, šią dvikovą laimėjo kauniečiai rezultatu 45:32.

Pirmą kartą vykusios Sporto vilčių žaidynės leido jauniesiems sportininkams įgyti vertingos patirties, kuri labai pravers sezonui jau įsibėgėjus.